fbpx Skip to content

Bagażniki dachowe samochodowe

Podróżuj z większym komfortem

Bagażniki dachowe to jedno z najbardziej praktycznych akcesoriów, jakie można dołączyć do swojego samochodu. Idealne dla rodzinnych wyjazdów, miłośników sportów czy po prostu osób, które potrzebują dodatkowej przestrzeni do przechowywania bagażu. Bagażnik dachowy to struktura montowana na dachu samochodu, umożliwiająca przewóz bagażu, sprzętu sportowego, namiotów, rowerów, czy nawet kajaków! W zależności od potrzeb można wybierać spośród różnych modeli i rozmiarów bagażników.

Rodzaje bagażników dachowych

Bagażniki klasyczne – dachowe – składają się z poprzeczek i są najbardziej uniwersalne. Idealne do przewożenia różnego rodzaju ładunków.


Boxy dachowe – zamknięte pojemniki, które chronią bagaż przed warunkami atmosferycznymi. Idealne dla osób podróżujących z dużą ilością bagażu lub drogiego sprzętu.

Bagażniki montowane w innych miejscach samochodu np. z tyłu samochodu. Oficjalnie są one rozwiązaniem dla osób, które nie chcą, lub nie mogą instalować bagażników na dachu. Wyróżnić tu można:
Bagażniki hakowe – są to bagażniki montowane na haku holowniczym samochodu. Idealne do przewożenia rowerów, nart lub bagażu. Zalety to przede wszystkim stabilność – bagażnik jest pewnie zamocowany na haku holowniczym oraz łatwy dostęp do bagażu. Zaletą jest też brak konieczności podnoszenia ciężkiego sprzętu na dach samochodu.
Bagażniki na tylnej klapie – montowane bezpośrednio na tylnej klapie samochodu. Często wykorzystywane do przewozu rowerów. Z zalet: prosta instalacja, brak potrzeby montażu haków holowniczych. Wady: mogą zakłócać widoczność przez tylną szybę. W przypadku nieprawidłowego montażu mogą uszkodzić lakier lub karoserię samochodu.

Zalety bagażnika dachowego

– Zwiększona pojemność – możesz zabrać więcej rzeczy na wyjazd bez obaw o brak miejsca w bagażniku.
– Ochrona bagażu – szczególnie boxy dachowe chronią przed deszczem, śniegiem czy słońcem.
– Bezpieczeństwo – odpowiednio zamocowany bagażnik zabezpiecza przed upadkiem czy kradzieżą Twojego bagażu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze bagażnika?

– Kompatybilność – upewnij się, że wybrany bagażnik pasuje do Twojego samochodu. Skontaktuj się z nami, dobierzemy właściwe rozwiązanie.
– Maksymalne obciążenie – każdy bagażnik ma określone maksymalne obciążenie. Nie przekraczaj tej wartości, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu.
– Materiał – wybieraj bagażniki wykonane z wytrzymałych materiałów, które zapewnią długotrwałość i bezpieczeństwo.

Zakup bagażnika czy wynajem?

Decyzja między wynajmem a zakupem bagażnika dachowego czy autoboxu zależy od wielu czynników, takich jak częstotliwość podróży, budżet i dostępność miejsca do przechowywania.

Wynajem bagażnika


Zalety:
– Koszt inicjalny: Wynajem jest zwykle tańszy niż zakup, co sprawia, że jest to atrakcyjna opcja dla osób, które potrzebują dodatkowej przestrzeni bagażowej tylko od czasu do czasu.
– Elastyczność: Możesz wynająć różne typy bagażników w zależności od potrzeb (np. bagażnik na narty dla zimowego wyjazdu, a na rowery w sezonie letnim).
– Brak konieczności przechowywania: Po zakończeniu wynajmu, bagażnik wraca do firmy, więc nie musisz martwić się o miejsce do jego przechowywania.
– Aktualność modelu: Wynajmując, masz dostęp do najnowszych modeli z nowoczesnymi funkcjami.
Wady:
– Długoterminowy koszt: Jeżeli będziesz często wynajmować bagażnik, w dłuższej perspektywie może to okazać się droższą opcją.
– Dostępność: Trzeba również wziąć pod uwagę dostępność bagażników w sezonie szczytowym.

Zakup

Zalety:
– Długoterminowa oszczędność: Jeśli często podróżujesz i potrzebujesz dodatkowej przestrzeni, zakup może być tańszą opcją w dłuższej perspektywie.
– Dostępność: Bagażnik jest zawsze dostępny, kiedy go potrzebujesz.
– Kompatybilność i dopasowanie: Możesz wybrać model, który najlepiej pasuje do Twojego samochodu i Twoich potrzeb.
Wady:
– Koszt inicjalny: Zakup bagażnika to jednorazowy wydatek, który może być dość znaczący.
– Przechowywanie: Będziesz musiał znaleźć miejsce do przechowywania bagażnika, gdy nie jest używany.
– Starzenie się: Z czasem, materiały mogą ulec degradacji, co może wymagać wymiany bagażnika na nowy.

Jeżeli planujesz tylko kilka wyjazdów rocznie i nie masz miejsca na przechowanie bagażnika, wynajem może być dla Ciebie bardziej korzystny. Natomiast jeżeli jesteś częstym podróżnikiem, zakup będzie prawdopodobnie bardziej ekonomiczny i wygodny. Ostateczna decyzja zależy od Twojego indywidualnego stylu życia i potrzeb.

Oferta firmy Alucar

Bagażniki samochodowe, uchwyty narciarskie i do sprzętu wodnego oraz autoboxy znanej i cenionej marki THULE. To także uchwyty rowerowe montowane na haku holowniczym THULE oraz PROUSER. Ofertę uzupełniamy łańcuchami śniegowymi renomowanej firmy PEWAG.

logo_alucar

Bezpieczeństwo

Strona