Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie autoboxu.

Autoboxy (boxy dachowe) są chętnie kupowane przez osoby, które potrzebują zwiększyć możliwości transportowe swojego auta. Ten sposób przewożenia bagażu jest szczególnie polecany, osobom którym na co dzień wystarczy standardowy bagażnik, ale na letnie wyjazdy wakacyjne, czy zimowe wyjazdy na narty jest już za mały.

Aby wybrać właściwy box należy przede wszystkim określić własne potrzeby transportowe. Inne wymagania będzie miało młode małżeństwo, które potrzebuje przewieźć wózek dla dziecka, a inne rodzina wyjeżdżająca na narty. Tak więc właściwa wielkość boxu (należy zwrócić uwagę na wymiary wewnętrzne) będzie istotnym parametrem. Długość boxu (tym razem zewnętrzna) będzie również bardzo ważna przy mniejszych autach z nadwoziem typu hatchback. Chodzi o to aby wybrać taki box, przy którym nie będzie problemu z otwarciem klapy bagażnika. Należy również zwrócić uwagę na ładowność autoboxu. Większość producentów oferuje boxy o ładowności 50 lub 75 kg. Przy pakowaniu bagaży należy pamiętać, aby nie przekroczyć max. obciążenia dachu auta. Czyli bierzemy pod uwagę łączny ciężar bagażnika bazowego, autoboxu i przewożonego ładunku. Jeżeli jest to tylko możliwe zawsze starajmy się wkładać cięższe rzeczy do bagażnika w aucie, a lżejsze do boxu. Przy zakupie boxu zwróćmy również uwagę na system montażu do bagażnika bazowego. Z kolei obustronne otwieranie przyda się nie tylko przy załadunku boxa, ale również przy jego montażu, szczególnie na wyższych samochodach.

W naszym sklepie zawsze służymy pomocą przy doborze właściwego autoboxu. Jest możliwość przymierzenia kilku modeli, tak aby wybrać ten właściwy również pod kątem estetycznym. Osoby, które przed zakupem chcą sprawdzić przydatność tego typu bagażnika, zachęcamy do skorzystania z naszej wypożyczalni autoboxów.